Jak przechowywałeś dotychczas swoje medale?

Przechowywanie medali

Jak przechowywałeś dotychczas swoje medale?

Kocham sport. Towarzyszy mi on od małego. Piłka nożna, tenis stołowy, wreszcie bieganie. Mimo obowiązków zawodowych, które absorbują coraz więcej czasu zawszę znajdę chwilę na trochę świeżego powietrza w parku.
Gdy większość Polaków wybiera się w weekend na spacer do galerii handlowej, ja preferuję „odpoczynek” w postaci startu w zawodach sportowych.

Imprez biegowych „na liczniku” coraz więcej, coraz więcej też nowo poznanych SUPER ludzi o tej samej pasji. Z czasem też zaczęło przybywać zdobytych medali, które są dla wielu wynagrodzeniem wszelkiego trudu.

Co jednak z nimi robić? Jak przechowywać? Niektórzy po prostu trzymają je na dnie szuflady nie przywiązując do nich wagi. Większość natomiast tworzy swoje kolorowe „miejsca chwały”, żeby prezentować gościom i domownikom każdą swoją zdobycz.

Oto kilka przykładów przechowywania medali przez miłośników biegania.

Medale Janiny Rudnik

 

 

 

 

 

Pani Janina, miłośniczka biegania stworzyła swoją kolekcję ramek, których posiada na chwilę obecną 17 takowych.

 

 

 

Medale Malwiny Kuberki

 

 

 

Pani Malwina Kuberka wykorzystała natomiast wnękę w ścianie, oklejając ją numerami startowymi. Medale zostały zamocowane do drewnianych deseczek.

 

Medale Piotra Parfianowicza

 

 

 

 

Piotr Parfianowicz postanowił stworzyć swoje „drzewko szczęścia” jednak znajdzie się na nim miejsce tylko na najważniejsze medale.

 

Medale Katarzyny Sątowicz

 

 

 

 

 

Kolejny pomysł wykorzystuje rurę grzewczą. Pani Katarzyna przyznaje że do tej pory swoje medale wieszała na tablicy korkowej ale zaczęło jej z czasem brakować na nie miejsca. Miejmy nadzieję że rura też jest odpowiednio długa.

 

 

 

Medale Mateusza Fukieta

 

 

Pan Mateusz biega od 2013r.. Medale zaczął „kolekcjonować” w maju, kiedy to miał pierwszy start na dyszkę. Do tego celu wykorzystał specjalny wieszak. Zaletą takiego rozwiązania jest to iż można powiesić dużą ilość medali. Wadą natomiast to iż nie jest to rozwiązanie „mobilne”, nie można ich przenieść w inne miejsce, dodatkowo z upływem czasu medale mogą pozostawić ślad na ścianie (powstałe od padającego światła odbarwienie) a wtedy nie obejdzie się bez malowania pomieszczenia.

 

Wszystkie przedstawione rozwiązania są na swój sposób oryginalne i wszystkie spełniają swoją rolę czyli cieszenie oka ich właściciela jak i odwiedzających gości.

Teraz pora na nowy etap kolekcjonowania swoich trofeów, pora zastanowić się nad zakupem eleganckiego, zawsze mobilnego i pojemnego stojaka. Mając go nigdy nie będziesz wstydzić się sposobu prezentowania swoich nagród, zawsze będziesz mógł go przenieść do innego pokoju i nigdy Ci nie zostawi odbarwień na ścianie. Ja już taki mam teraz Twoja kolej.

 

Źródło: Magazynbieganie.pl