Medal czy puchar – jaką nagrodę wybrać na zawody sportowe?

Medal czy puchar

Medal czy puchar – jaką nagrodę wybrać na zawody sportowe?

Medal czy puchar

Każda osoba – niezależnie od tego czy zalicza swój sportowy debiut, czy startuje w swojej ulubionej dyscyplinie już po raz setny – chce zostawić jakiś namacalny dowód swojego poświęcenia. Owszem, wspomnienia oraz emocje związane z zawodami są bezcenne – i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Z kolei zaprezentowanie swoich osiągnięć rodzinie i bliskim za pomocą pucharu lub krążka pozwala sportowcowi na miły powrót do przeżytych chwil, a odwiedzającym na wyrażenie uznania. Jednak nasuwa się pytanie – jaką nagrodę wybrać na zawody sportowe, medal czy puchar? Na dzisiejszy temat spojrzymy z kilku stron. Zapraszamy!

Medale

Moment zakładania medalu na szyję jest bezcenny – zwłaszcza tego pierwszego. Emocje podczas stania na podium są nie do opisania. Ciężko w tym momencie wyobrazić sobie, że mogłoby zabraknąć tam medalu. W sportowym żargonie nazywany także “blachą”, jest również zawieszany na szyi uczestnikom wielu imprez sportowych zaraz po przekroczeniu mety. Dotyczy to imprez takich jak triathlony dla amatorów, maratony czy biegi z przeszkodami. Medale zabierają stosunkowo niewiele miejsca, dzięki czemu można je przechowywać w nieinwazyjny sposób np. przy pomocy wieszaka na medale. Rozwiązanie to prezentuje się niezwykle estetycznie. Prosty i minimalistyczny wieszak, z którego równo wiszące krążki, jeden przy drugim, przykuwają swoją uwagę każdego, kto tylko wejdzie do pomieszczenia.

W przeciwieństwie do pucharów, krążki mogą być projektowane w wielu nietuzinkowych kształtach. Osiągnąć to można dzięki najnowszym technologiom, które pozwalają na wycinanie bardzo skomplikowanych wzorów. ”Blachy” mogą być produkowane w kształcie buta, odzwierciedlając chociażby długodystansowe zawody biegowe lub w kształcie gór, roweru i wiele więcej. Krążki nie muszą być okrągłe. Z tego względu każdy medal będzie prezentował się inaczej i tym samym od razu “mówił” o rodzaju imprezy. Dlatego wieszaki na medale to idealny prezent dla biegacza czy triathlonisty. Natomiast wygrawerowanie ukończonego czasu na wewnętrznej stronie medalu okaże się wspaniałą pamiątką.

Puchary

stojak na medalePuchary są wręczane sportowcom za wybitne osiągnięcia w ramach podsumowania sezonu. Jednak ich gabaryty mogą sprawiać mieszane uczucia. Dla jednych okażą się bezproblemowe, a u drugich sprawią poczucie zagracenia. Owszem, dostępne są specjalne gabloty przystosowane do ich przechowywania, niemniej zajmują one sporo przestrzeni. Jednak puchary za zdobycie pierwszego miejsca, głównie w zawodach drużynowych dzieci, spiszą się idealnie. Z kolei drużyna zajmująca drugie miejsce może zostać odznaczona medalami. Puchary okażą się również lepszym rozwiązaniem na zawodach tanecznych, gdzie statuetka w kształcie tancerza od razu przedstawi, za co ów nagroda została wręczona. Wykraczając poza aspekt sportowy, takie wyróżnienie okaże się lepsze od medalu również w przypadku nagród biznesowych wśród pracowników. Wielkość statuetki lub pucharu świetnie odznaczy każde osiągnięcie, a wykonane chociażby ze szkła nadadzą prestiżu w każdej gablotce.

Jednak im dalej w sportowy las, tym więcej nagród przybywa w postaci medali i pucharów, w przeciwieństwie do wolnego miejsca. Dlatego nasuwa się pytanie, jak zagospodarować miejsce na sportowe nagrody? Otóż półka na medale czy drewniany wieszak pozwolą na ich estetyczne kolekcjonowanie. Z kolei puchary wymagają więcej miejsca, lecz przy niektórych wydarzeniach sportowych okazują się bardziej adekwatne. Co również bardzo istotne, medal można zabrać ze sobą bez najmniejszego problemu i pokazać rodzinie. Puchar w przypadku wyjazdu jest już nagrodą nie do ruszenia i można je oglądać jedynie w pomieszczeniu sportowca. Z tego względu trofea oraz medale są wyborem czysto indywidualnym, w którym należy rozważyć zarówno okoliczność, jak i późniejsze ich przechowywanie.