Prezentacja medali w domu

Stojak na medale

Prezentacja medali w domu

Biorąc udział w różnego rodzaju zawodach, spotkaliście się na pewno z tym, że bardzo często jedną z nagród jest medal. Ten mały krążek jest symbolem dokonań, radości i dumy. Gdy już jest w Waszym posiadaniu część z Was po prostu nie przywiązuje do niego wagi, chowa go gdzieś w szufladzie lub jakimś kartonie. Większość jednak postanawia się nim pochwalić przed znajomymi i rodziną. Chce go w ładny sposób wyeksponować by cieszył oko i przywracał miłe wspomnienia.

W jaki sposób to zrobić?

Wieszak na medale

Najczęściej spotykaną formą eksponowania medali jest właśnie wieszak na medale. Jest on mocowany do ściany i występuje w wielu wzorach. Dzięki temu można dobrać go do dyscypliny, którą się uprawia. Wieszaki na medale bardzo często są zakupowane dla dzieci przez swoich rodziców by w swoim pokoju mogły zawiesić swoje „trofea”. Zaletą tego rozwiązania jest cena. Zaczynają się już od 50 zł. Wadą niewątpliwie jest statyczne rozwiązanie. Aby zamontować wieszak na medale trzeba często wiercić w ścianie, co nie każdy lubi. Ponadto raz powieszonych medali nie można po prostu przenieść w inne miejsce. Dodatkowo z czasem możliwe, że wystąpi odbarwienie ściany od padającego światła.

Stojak na medale

Jeżeli chcesz uniknąć takich problemów, to rozwiązaniem dla Ciebie jest stojak na medale. Jest to mobilna wersja wieszaka, która jednak nie posiada wyżej wymienionych wad. W odróżnieniu od klasycznego wieszaka, który nie bardzo pasuje do salonu a już na pewno gabinetu, stojak prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Można go również w każdym momencie przestawić w inne miejsce lub do innego pomieszczenia. Jest także bardzo pojemny ponieważ łączna długość ramion sięga 80 cm! Dzięki temu nawet 60 medali nie stanowi dla niego problemu. Jedynym miejscem gdzie można nabyć taki stojak jest strona internetowa www.stojaknamedale.pl

Ramka na medale

Kolejnym rozwiązaniem są ramki. Dzięki nim możemy wywiesić nie tylko medale ale również zdjęcia, numery startowe i inne rzeczy związane z naszym hobby czy uprawianym sportem. Ramki występują w kilku rodzajach a coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są ramki magnetyczne. Niestety podobnie jak wieszaki na medale wiszą najczęściej tylko w jednym miejscu.

Korkowa tablica

Jeżeli nie zamierzasz inwestować pieniędzy a zarazem nie przykładasz uwagi do ładnego wyglądu prezentowania swoich medali to możesz po prostu zakupić tablicę korkową na której za pomocą pinesek umieścisz wszystkie swoje zdobycze. Rozwiązanie może „na garaż” ale pamiętajmy, że często medale są eksponowane tylko dla nas.