Jak zagospodarować miejsce na sportowe nagrody?

stojak bratus

Jak zagospodarować miejsce na sportowe nagrody?

Co sprawia największą radość miłośnikom uprawiania sportu? Oczywiście otrzymanie medalu! To świetny sposób na docenienie zawodnika, który — jak wiadomo — w przygotowania włożył naprawdę wiele serca, ba, na 100% taka mobilizacja kosztowała go wiele wyrzeczeń. Ciężkie treningi, utrzymywanie zbilansowanej diety, a nawet liczne kontuzje. No dobrze, ale co zawodnik ma zrobić z medalami, kiedy już uda mu się je zdobyć? Czy wystarczy położyć je na szafce, komodzie albo stoliku nocnym obok łóżka? W teorii tak, ale… absolutnie nie dadzą się zauważyć, a przecież nie warto być aż tak skromnym! Zastanawiacie się, jak ciekawie zaaranżować wnętrze, by uwydatnić ten sportowy akcent? Jeżeli tak, w poniższym tekście przygotowaliśmy ciekawe propozycje — zapraszamy do lektury!

Krótka ciekawostka na dobry start

Skąd w ogóle wzięły się medale sportowe i od czego wszystko się zaczęło? Oczywiście od Igrzysk Olimpijskich, bo jakże miałoby być inaczej, gdy w grę wchodzi temat sportu… Przede wszystkim chodzi o ich nowożytną formę, czyli o Igrzyska Olimpijskie, które zorganizowano w Atenach w roku 1896. Co jednak ciekawe podczas ich trwania wręczano wyłącznie… dwa medale — srebrne za pierwsze miejsce i brązowe za drugie. Nie istniała ponadto standaryzacja, a tym samym co cztery lata nagrody wyglądały zupełnie inaczej. „Rekordzistami”, jeśli chodzi o ekscentryzm, byli Francuzi, gdyż w 1900 roku zaprojektowali medale… w formie prostokąta.

Prawdziwy pokój sportsmena — jak go zaaranżować?

wieszaki na medaleMedal to świetna nagroda dla każdego sportowca, która motywuje do działania, a dodatkowo w przyszłości może stanowić fenomenalną pamiątkę. Wystarczy sobie wyobrazić otwarcie szuflady z prywatnymi reliktami przeszłości po 20 lub 30 latach i znalezienie w niej takiego małego trofeum. Z pewnością każdego oblałaby fala wspomnień! A może jednak warto zdecydować się na przygotowanie odpowiedniego miejsca, chociażby półki lub wieszaka na medale? Kiedy ktoś wejdzie do pokoju, w którym coś takiego zamontowano — od razu będzie wiedział, że ma do czynienia z miłośnikiem aktywności fizycznej! Jednak… jak taki wieszak na medale ciekawie wykorzystać we wnętrzu? Przekonajmy się!

Sportowa klasyka, czyli regał i… fragment ściany?

Jeżeli danej osobie udało się osiągnąć wiele sportowych sukcesów, a tym samym weszła w posiadanie niezliczonej ilości medali, warto zastanowić się nad wydzieleniem jakiegoś „sportowego” miejsca. O co chodzi? O wydzielenie fragmentu przestrzeni na ścianie lub kupno regału, na którym bez żadnego problemu umieści się wszystkie nagrody, ale… czy to wszystko? To zależy! Z jednej strony można postawić na posłużenie się gwoździem oraz młotkiem, a tym samym wcześniej wspomniany gwóźdź wystarczy wbić w ścianę albo tylną część mebla. Trzeba jednak uważać, bo nietrudno w takim przypadku o uszkodzenia! Jaka jest alternatywa? Solidny wieszak na medale! Bieganie, piłka nożna, unihokej, siatkówka — na takim stojaku każda z ukochanych dyscyplin może zostać wyróżniona tak, jak na to zasługuje!

Czy elegancka gablota to dobry pomysł?

Innym rozwiązaniem jest kupno ładnie oprawionej w ramę gabloty, do której to bez żadnego problemu włoży się medale. Czerwona ścianka z miękkiego materiału będzie stanowić stylowe tło, aStojak na medale na dodatek umożliwi łatwe przyczepienie nagród w taki sposób, by po pierwsze dobrze się prezentowały, a po drugie tak, aby nie istniały choćby najmniejsze ryzyko ich zsunięcia. Czy warto zdecydować się na taką gablotę? Jak najbardziej! Po zawieszeniu jej na samym środku ściany przykuje wzrok zarówno każdego domownika, jak i gościa!

Odpowiednia prezentacja posiadanych medali ma naprawdę ogromne znaczenie. Oczywiście chodzi o zwiększenie morale, motywacji, ale też pewności siebie, bo któż, patrząc na taki stojak z nagrodami, nie poczułby dumy? A co, jeśli ktoś z rodziny bądź bliski przyjaciel jest sportowcem z osiągnięciami, ale nie ma pomysłu, gdzie umieścić swoje medale? Czy taki wieszak to dobry prezent dla biegacza, siatkarza bądź innego zawodnika? Jak najbardziej! Dzięki temu każdy — zarówno amator, jak i zawodowiec — będzie mógł być z siebie zadowolony w 100%, a może nawet i bardziej!